תכנון מס

מה זה תכנון מס?

ניהול נכון של כל עסק דורש תכנון מס. תכנון זה נוגע להחלטות אשר עשויות להוביל לחיסכון בעלויות המס. אבל אלה הם דברים שצריך לעשות עפ"י הדין החל ולכן חובה לגשת למשרד רואי חשבון אשר יבנה לכם אסטרטגיה עסקית נכונה ותכנון מס נכון.

תכנון מס הוא לא רק תכנון יום יומי בטווח הקצר אלא יש לבחון את הפעילות בטווח הרחוק ולתכנן את המס אף שנים מראש. כל זאת כמובן בהתאם לתוכניות ההתפתחות של העסק. מי שמתכנן לגייס למשל משקיעים או לפתוח אפיק ייצור חדש או לעשות אקזיט, חייב לעשות תכנון עתידי של מס.

זה ייעשה עפ"י הגדרות נכונות של העסק ופעילות עסקית אמיתית ולא חלילה כמצג שווא, רק כדי לחסוך במס. 

4 טיפים מנצחים לתכנון מס נכון

במקרים רבים קבעו בתי המשפט בארץ, כי זכותו של כל נישום לתכנן את העסקים שלו, שכך שישלם פחות מס, בתנאי כמובן שהוא לא עובר על החוק, אלא מבצע תכנון מס נכון. להלן טיפים שונים לתכנון מס.

תכנון מס יכול לסייע ליחידים וגם לחברות לשלם פחות מס ממה שהם משלמים היום. יעוץ מקצועי אמור לסייע לנישומים לקבל החזרי מס, עבור השנים שחלפו ואפשר גם לשנות את ההגדרה של הפעילות העסקית ולהפחית בכך את נטל המס.

עסק פעיל או עסק ותיק, אם אתם רוצים להעביר את הפעילות העסקית שלכם לחו"ל או שוקלים הגשת בקשה להחזר מס, קראו מאמר זה. הוא בדיוק בשבילכם.

החזרי מס לשכירים

מסתבר כי החזרי מס זה לא יתרון רק של חברות גדולות. גם אדם פרטי ועצמאי ואפילו שכיר, יכולים לשלם את מינימום המס, בתנאי שהם מבצעים תכנון מס נכון. כמובן שמדובר על תשלום בהתבסס על דוחות או תצהירי אמת, ואין בכוונת מאמר זה לעבירות מס אלא לתכנון שיוביל להפחתה בתשלום. 

בעלי תואר ראשון למשל או מי שמפקיד תשלומים לחיסכון פנסיוני, וגם עצמאיים לא תמיד מודעים לתקרה המעודכנת ולהטבות המס המגיעות להם בגינה.

קיזוז מול מס שבח

לכל עסק גם לחזק ויציב יש תקופות קשות. לכן עסק שנמצא בהפסדים לא אמור לשלם מס. יש מקרים מסוימים שההפסד תורם לקיזוז של תשלומי מס. אם למשל הנישום מוכר נכס, יכול להתקזז כנגד מס השבח (שהוא הרווח על הנכס) כנגד ההפסדים העסקיים שלו. בנוסף, הוא יכול לעשות קיזוז רב שנתי, על תקופה בה הוא הרוויח מול תקופה בה הוא הפסיד. 

חבות מס לתושב חוץ

יש בעלי חברות ואנשי עסקים, אשר שוהים תקופות מסוימים בחו"ל לרגל עסקיהם. יש עסקים שיש להם גם לקוחות מעבר לים. עם ייעוץ של משרד רואי חשבון מוביל, תוכלו לגלות, מתי זה עדיף להגדיר את בעליו של העסק כתושב חוץ לצורך הפחתה במס, ומתי  

יש צעדים רבים שהם לגיטימיים לתכנון מס. יש מצבים בהם מוטב להירשם ברשות המיסים ולהיות מוגדרים כעסק פטור ולא כעצמאי. יש אזורים הם עסקים מקבלים הקלות במיסוי והטבות. מול לקוחות גדולים, ניתן בהסדר תשלומים מתוכנן להגיע לתכנון מס אופטימלי.

מס בעת מיזוגים

אנו נמצאים היום בעידן של רכישות ומיזוגים. זהו העולם העסקי המודרני. יש המון שינויים במבנים של חברות וכן רכישות עסקיות הפכו לעניין נפוץ בקרב נותני שירותים, חברות מובילות במשק, מפעלים ועוד. חברות אשר מתמזגות יחד, יכולות להוזיל עלויות וליהנות  מסינרגיה. לעתים לרכישה יש משמעות בנושא של תכנון מס. בדרך לגיטימית אפשר לבצע רכישה של חברה מפסידה ובשל המיזוג להפכה, לחברה רווחית. שיקולי מס הם חלק ממכלול השיקולים ברכישה מעין זו. 


גולשים שקראו את המאמר הזה התעניינו גם במאמרים נוספים: ליווי חקירות מס הכנסהאסטרטגיות מיסוידיני שומותמיסוי נאמנויותמס תושבים חוזריםחובות מס הכנסהמיסוי בינלאומיגילוי מרצוןעבירות צווארון לבן – שירותי יעוץ מס

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
אודותינו

ויטה אלגרנטי ושות' הוא משרד בוטיק המתמחה ביצירת אסטרטגיות מיסוי מותאמות אישית עבור לקוחות מובחרים. 

המשרד הוקם ומנוהל על ידי שוקי ויטה ושמוליק אלגרנטי, שניהם רואי חשבון ומוסמכים למשפטים אשר שימשו בתפקידים בכירים ברשות המיסים.

יכול לעניין אותך גם:

החלטות מקדמיות

מה זה החלטות מקדמיות? החלטות מקדמיות או בשמן הנוסף "פרה רולינג" היא מגמה עולה בתחום המיסוי בקרב עסקים וחברות. לדוגמה אם חברה מסוימת רוצה לעשות

קרא עוד »
ליטיגציה ברשות המיסים

איך לשנות את דעתו של מי שכבר החליט? ליטיגציה או בעברית הדיינות הוא שם מקובל למקצוע הטיעון. כאשר ההחלטה שהתקבלה על ידי גורם מקצועי ברשות

קרא עוד »
אסטרטגיות מיסוי

מייצרים אסטרטגיית מיסוי חכמה מה זה אסטרטגיות מיסוי?  למה שהמס ישלוט בך, אם אתה יכול לשלוט בו בחזרה? האדם הממוצע תופס את רשות המיסים כגורם

קרא עוד »

קיבלת את הטופס? אתה על הכוונת של רשות המיסים.

קיבלת את הטופס?
אתה על הכוונת של רשות המיסים.

לבדיקה שתחסוך לך זמן וכסף השאר פרטים:

בטוחים שרוצים לעשות את זה?

עדיף לפנות למומחים!

Call Now Button