תושבים חוזרים

תושבים חוזרים זכאים להקלות במס

תושבים חוזרים, הם כל מי ששההו בחו"ל למשך שלוש שנים או יותר ושבו סופית לארץ. הם יכולים להיות גם תושבי קבע בעל רישיון ואשרה לישיבת קבע בישראל, והוא אזרח של ארץ אויב למשל כמו קהילת דרום לבנון (לא תושב השטחים).

תושב חוזר הוא גם מי שעולה שוב לארץ, בכפוף להגדרה של משרד הפנים. או מי שלגביו קבעה רשות המיסים כי מעמדו לעניין המכס הוא כשל תושב חוזר. 

יש גם סטודנט שנחשב כסטודנט חוזר. הוא תושב ישראל ששב לאחר שהייה בחו"ל של לפחות 18 חודשים והוא שב לארץ סופית. במהלך לימודיו בחול למד כתלמיד מן המניין במוסד מוכר להשכלה גבוהה, לפחות במשך שנתיים רצופות, או שלמד במוסד מוכר וקיבל תואר אקדמי. הוא שב לארץ, לא 6 חודשים לכל היותר מיום סיום לימודיו או מיום קבלת התואר.

מהן הטבות המס לתושבים חוזרים?

תושבים חוזרים מקבלים הטבות מס, זאת בהתאם לתקופה בה שהו מחוץ לישראל. מי שחזר לישראל אחרי שהייה של בין 6-10 שנים רצופות או 3 שנים לפחות ואשר עזבו את ישראל עד ליום 31.12.2008 זכאים להטבות במס. הטבות מס ניתנות גם למי ששהו בחו"ל מעל ל-10 שנים וגם למי ששבו לארץ בין השנים 2007-2009, והיו תושבי חוץ למשך תקופה של 5 שנים בלבד. 

לגבי נכסים שרכשו בתקופת שהותם מחוץ לישראל, הם יהיו זכאים לשורת ההקלות הבאות:

* על רווחי הון ממכירת נכסים במשך 10 שנים, הם יהיו פטורים ממס, ובלבד שהנכס אינו מקנה לבעליו זכות במישרין או בעקיפין לנכס כלשהו בישראל.

* הם יהיו פטורים ממס במשך 5 שנים על הכנסות פאסיביות של אותם נכסים.

* על הכנסות מריבית או דיבידנד מניירות ערך מוטבים, הם יהיו זכאים לפטור ממס במשך 5 שנים. ניירות ערך מוטבים הם כאלה שנסחרים בבורסה מחוץ לישראל, אותם רכש התושב החוזר בתקופת שהותו מחוץ לישראל ויש להם חשבון נפרד. 

* גם אם מבוצעות בחשבון זה פעולות של קנייה או מכירת ניירות ערך, יינתן פטור. הוא יחול גם על תושב חוזר שחזר לארץ החל מיום 1.1.2007 לאחר ששהה מחוץ לישראל לפחות 6 שנים רצופות.

בנוסף לכך ישנן הטבות מס לתושבים חוזרים אשר שהו מעל 10 שנים בחו"ל. זכאים להם גם מי שחזרו לארץ  בין השנים 2007-2009, גם אם היו תושבי חוץ במשך 5 שנים בלבד.

גולשים שקראו את המאמר הזה התעניינו גם במאמרים נוספים: ליווי חקירות מס הכנסה – אסטרטגיות מיסוי – דיני שומות – מיסוי נאמנויות – מס תושבים חוזרים – חובות מס הכנסה – מיסוי בינלאומי – גילוי מרצון – עבירות צווארון לבן – שירותי יעוץ מס

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
אודותינו

ויטה אלגרנטי ושות' הוא משרד בוטיק המתמחה ביצירת אסטרטגיות מיסוי מותאמות אישית עבור לקוחות מובחרים. 

המשרד הוקם ומנוהל על ידי שוקי ויטה ושמוליק אלגרנטי, שניהם רואי חשבון ומוסמכים למשפטים אשר שימשו בתפקידים בכירים ברשות המיסים.

יכול לעניין אותך גם:
חקירה פלילית

זומנת לחקירה על ידי רשות המסים? נפתחה נגדך חקירה פלילית? אנחנו יכולים לעזור. אנו במשרד ויטה אלגרנטי ושות' נלווה אותך ונסייע לך לנהל את המצב

קרא עוד »
חובות מס הכנסה

חובות מס הכנסה – חברות ועצמאיים חובות מה הכנסה אפשר להפחית, אם שוכרים את שירותיו של משרד רואה חשבון, שילווה אתכם בכל התהליך, ילמד את

קרא עוד »
עבירות צווארון לבן

עבירות צווארון לבן – מה חשוב לדעת עבירות צווארון לבן, קשורות בדרך כלל להתנהלות כספית והן מתבצעות באופן הסמוי מן העין.יש קושי להגדיר ולפענח אותן

קרא עוד »
גילוי מרצון

גילוי מרצון – פותחים דף חדש נוהל גילוי מרצון מאפשר לנישומים אשר לא דיווחו על הכנסותיהם כחוק ולא שילמו מס לתקן את דיווחי המס, לשלם

קרא עוד »

קיבלת את הטופס? אתה על הכוונת של רשות המיסים.

קיבלת את הטופס?
אתה על הכוונת של רשות המיסים.

לבדיקה שתחסוך לך זמן וכסף השאר פרטים:

בטוחים שרוצים לעשות את זה?

עדיף לפנות למומחים!

Call Now Button