מידע מקצועי

מיסוי ישראלי

מס שבח במכירת קרקע - מה חשוב לדעת

מהם סוגי המיסים שמשלם הישראלי הממוצע? ואיזה מיסים ישלם עצמאי או בעל עסק? נושא המיסוי בישראל עולה לכותרות בתקופה של משברים בקרב עצמאיים ומשברים כלכליים שונים. אבל מהי שיטת המיסוי בארץ? וכיצד אפשר לנהל נכון עסק מבלי לשלם מיסים גבוהים? כל הפרטים בהמשך.

כולנו משלמים מיסים, בין אם אנחנו עצמאיים, שכירים או מנהלים עסק זעיר. על פי החוק, מיסוי ישראלי הוא כזה שמחייב תשלומים לרשויות והוא לא פוסח על אף אחד (כמעט). בכך משלמים את אחוז המס הדרוש בעלי עסקים, בעלי חברות, שכירים או עצמאיים, כל מי שעוסק במשלח יד מכל סוג, ואף מי שמרוויח מהשקעות, מניות, נכסים ודיבידנדים. בין היתר ישלמו מס גם מי שמקבל תמלוגים, מי שקיבל פרס או ירושה ושאר אנשים שהצהירו על הכנסה כזאת או אחרת.

בישראל, בניגוד לשיטות מיסוי בין לאומי, לא כל מי שהתעשר ישלם מס בעוד שבארצות הברית למשל, כל התעשרות כרוכה בתשלום לרשויות. בנוסף לכך, בעלי עסקים, חברות ארגונים וכולי משלמים – בתוספת למס ההכנסה – גם תשלום מע"מ (מס ערך מוסף) שמקורו באירופה. מס זה נהוג במדינות שבהן פיתוח כלכלי גדול ויש צורך בניהול המיסים על ידי רואה חשבון, מנהלי חשבונות, חשבים וכולי. לכול אלה נוסף חוק הביטוח הלאומי שמטרתו לבטח תושבים שכירים ועצמאיים בביטוח בריאות. את התשלום מוסיפים לשאר תשלומים לרשויות והוא מהווה 10 אחוזים מהכנסתם של שכירים, עצמאיים ועצמאים שכירים.

האם המיסים בישראל נחשבים גבוהים ביחס למדינות אחרות?

נושא המיסים בישראל הוא נושא רגיש בעיקר בקרב עצמאיים. בעלי עסקים שמגלים כי המס גבוה יחסית: מוצאים עצמם נאבקים כדי לשלם מיסים. יש את מי שבשל המאבק צובר חובות מס הכנסה כבדים, קנסות ואף נאלץ לסגור את העסק. יש את מי שמוצא עצמו מתמודד עם עבירות צווארון לבן בשל העלמת מיסים.

חשוב לדעת כי ע"פ סקרים שנערכו במדינות בעולם התברר כי ישראל נמצאת ברשימה של המדינות עם שיעור המס הגבוה ביותר. ישראל נמצאת בין עשר מדינות ששיעור המס שלהן נחשב גבוה מאד זאת אחרי אירלנד עם שיעור של 48 אחוזי מס ומדינות באיים הקריביים ששיעור המיסים עומד שם על 59 אחוזים. בישראל המיסים גבוהים ורבים, לכן חשוב לדעת כיצד מתמודדים עם ההוצאות.

אז איך מנהלים את נושא המיסוי בישראל?

מי שירצה לנהל נכון את עסקיו כדאי שיקבל שירותי מיסוי. מומחים בתחום יסייעו באסטרטגיות מס, בהסדר תשלומים לרשויות, בניסוח הצהרות שונות שיש להצהיר תוך קבלת סיוע בהתמודדות מול חקירות מס הכנסה או עבירות צווארון לבן. בחרו מומחים שיעזרו לכם להסדיר את כל הנושאים המעיקים, ותוכלו לנהל את העסק שלכם בצורה נכונה וחסכונית יותר.

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

אודותינו

ויטה אלגרנטי ושות' הוא משרד בוטיק המתמחה ביצירת אסטרטגיות מיסוי מותאמות אישית עבור לקוחות מובחרים. 

המשרד הוקם ומנוהל על ידי שוקי ויטה ושמוליק אלגרנטי, שניהם רואי חשבון ומוסמכים למשפטים אשר שימשו בתפקידים בכירים ברשות המיסים.

יכול לעניין אותך גם:

מיסוי ישראלי

מהם סוגי המיסים שמשלם הישראלי הממוצע? ואיזה מיסים ישלם עצמאי או בעל עסק? נושא המיסוי בישראל עולה לכותרות בתקופה של משברים בקרב עצמאיים ומשברים כלכליים

קרא עוד »

מה זה עבירות צווארון לבן?

עבירות צווארון לבן – מה צריך לדעת? למעלה מ-500 אסירים נכון לשנת 2019 מרצים עונשי מאסר בבתי סוהר בישראל, בעקבות עלייה בביצוע עבירות צווארון לבן בשנתיים

קרא עוד »

קיבלת את הטופס? אתה על הכוונת של רשות המיסים.

קיבלת את הטופס?
אתה על הכוונת של רשות המיסים.

לבדיקה שתחסוך לך זמן וכסף השאר פרטים:

בטוחים שרוצים לעשות את זה?

עדיף לפנות למומחים!

Call Now Button