מידע מקצועי

מהי חובת תשלום מס הכנסה?

אסטרטגיות מיסוי מותאמת אישית עבורך- אנשים מסתכלים על טאבלט

תשלום מיסים בארץ, הוא נושא מורכב הכולל את פקודת מס הכנסה וחוקים נוספים וכל אדם שאיננו שכיר הנדרש לתשלומי מס, שוכר את שירותיו של משרד רואה חשבון או יועץ מס כדי שינהל את אסטרטגית המס שלו. אין עסק שהוא פטור ממיסים ולכן יש חובה לנהל את ההכנסות וההוצאות העסק, לשלם מע"מ (לגבי עוסק מורשה) להגיש דוחות למע"מ ולמס הכנסה במועד ובאופן מדויק. אי הגשה במועד גוררת לעתים תשלום קנסות מיותרים וביקורת של רשות המיסים.

תפקידו של רואה חשבון איננו רק לנהל את ספרי החשבונות של לקוחותיו, כי אם גם לייעץ להם בנושא של תכנון מס, לבדוק עבורם את מתווה המס הגלום בהשקעות, הלוואות, מיזוגים ושותפויות, להעניק להם ייעוץ מס כדי שידעו בפני מה הם עומדים לפני כל עסקה כלכלית שהם רוצים לעשות.

מה כולל יעוץ מס?

משרד רואה חשבון שעוסק בייעוץ מס מסייע ללקוחותיו למלא דוחות שונים למוסדות כמו מס הכנסה, ביטוח לאומי ומע"מ. הוא עשוי גם לבדוק את הנושא של החזרי מס עבורם, עפ"י המידע שבידיו ויכול לבקש אותם בשמם. הוא מייצג נישומים בחקירות מס בעקבות בעיות שהתגלו בדוחות, חוסר במסמכים, חשד לעבירות מס ועוד.

אחד הנושאים החשובים שכל רואה חשבון בקיא בהם, הוא תכנון מס לעסקים וחברות, אשר יכול להוזיל להם את המיסים, אם וכאשר מתכננים אותם נכון, באופן חוקי אבל בתכנון מגמתי מראש.

מה הן עבירות צווארון לבן?

עבירות צווארון לבן הנן עבירות פליליות בהגדרתן, אך הן נטולות אלימות. בדרך כלל עברייני הצווארון הלבן הם אנשים שהיו קרובים "לצלחת" מתוקף תפקידם, חלקם עסקו בתפקידים הקשורים לחשבונאות וכלכלה כמו העלמת מס, מרמה ועוד.

עבירות צווארון לבן כוללות מתן טובות הנאה, שוחד, מסחר תוך עבירות על החוק ועוד. המונח צווארון לבן מתייחס לכך שבדרך כלל מדובר באנשים מכובדים עם תפקידים בכירים, אשר ניצלו את מעמדם כדי להעלים מס ולעשות עסקים בלתי כשרים. לעבירות אלו יש היבטי מס משמעותיים מאוד הן בצד מיסוי ההכנסות והן בצד התרת הוצאות כגון ייצוג משפטי, קנסות ודמי חילוט.

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

אודותינו

ויטה אלגרנטי ושות' הוא משרד בוטיק המתמחה ביצירת אסטרטגיות מיסוי מותאמות אישית עבור לקוחות מובחרים. 

המשרד הוקם ומנוהל על ידי שוקי ויטה ושמוליק אלגרנטי, שניהם רואי חשבון ומוסמכים למשפטים אשר שימשו בתפקידים בכירים ברשות המיסים.

יכול לעניין אותך גם:

מהו גילוי מרצון?

מהו גילוי מרצון – כל מה שרציתם לדעת מהו גילוי מרצון – זוהי יוזמה של רשות המיסים. מדובר על הליך בו היא מציעה לאנשים שיש להם

קרא עוד »

מיסוי ישראלי

מהם סוגי המיסים שמשלם הישראלי הממוצע? ואיזה מיסים ישלם עצמאי או בעל עסק? נושא המיסוי בישראל עולה לכותרות בתקופה של משברים בקרב עצמאיים ומשברים כלכליים

קרא עוד »

מה זה עבירות צווארון לבן?

עבירות צווארון לבן – מה צריך לדעת? למעלה מ-500 אסירים נכון לשנת 2019 מרצים עונשי מאסר בבתי סוהר בישראל, בעקבות עלייה בביצוע עבירות צווארון לבן בשנתיים

קרא עוד »

קיבלת את הטופס? אתה על הכוונת של רשות המיסים.

קיבלת את הטופס?
אתה על הכוונת של רשות המיסים.

לבדיקה שתחסוך לך זמן וכסף השאר פרטים:

בטוחים שרוצים לעשות את זה?

עדיף לפנות למומחים!

Call Now Button